../betclic/

Limity bukmacherskie – co powinno się o nich wiedzieć

Teraz coś o limitach u legalnych bukmacherów proponujących zakłady piłkarskie w Polsce. Warto mieć pojęcie jak wygląda casus z limitami w czasie obstawiania spotkań w necie. Oto parę bieżących informacji …

Wiążąca od 2017 roku nowelizacja ustawy o rozgrywkach hazardowych dołożyła na przedsiębiorstwa bukmacherskie cykl nowiutkich zagadnień. Jednym z nich jest potrzeba zastosowania tzw. statutu odpowiedzialnej rozgrywki. Na przykład Fortuna jako pierwotny legalnie funkcjonujący w Polsce bukmacher wprowadził w życie najbardziej szczególne zapisy regulacji w aspekcie stosowania wspomnianego statutu.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


Najlepszy CASHBACK - Superbetnawet do 500 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 210 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje

 

Limity w zakładach bukmacherskich

Wedle prawodawcy zadaniem statutu uczciwej rozgrywki jest ubezpieczenie graczy zakładów przed ujemnymi owocami hazardu. W wyniku tego na stronach internetowych bukmacherów odkryły się wiadomości o ryzyku powiązanym z hazardem, zakazie zabawy dla person poniżej 18 roku życia i nazwy instytucji oferujących pomoc personom z kłopotami hazardowymi wraz z linkami do ich stron w sieci.

Ustęp 15i „Ustawy o transformacji ustawy o rozgrywkach hazardowych i niektórych innych zaryzykuj” naznaczył również realizatorom zakładów wzajemnych bardzo drobiazgowe wymagania dotyczącego tego, w jaki modus wykonywane winny być ustępy odnoszące się uczciwej rozgrywki. To nie jedynie akuratne metody weryfikacji obstawiającego, ale też np. umożliwienie typerom zakładów lustracji własnej aktywności na stronie wirtualnej buka.

Spełniając zapisy regulacji Ministra Finansów wspomniana już Fortuna stworzyła kodeks uczciwej gry, jaki 20 listopada zeszłego roku został zatwierdzony poprzez Ministerstwo Finansów.

REJESTRACJA W FORTUNIE + KOD
2230 zł w bonusach dla każdego

 

W następnym etapie dla przykładu na stronie wirtualnej www.fortuna.pl od 5 marca, jako nr 1 spośród legalnie funkcjonujących w Polsce bukmacherów, zaakceptował swoim typerom ustalanie limitów bukmacherskich czasu oraz wartości ustalanych na zakłady sportowe. Typer może zaakceptować limit u bukmachera oznaczony jako „graj bezpiecznie” ewentualnie ustawić swój, odpowiadający osobistym potrzebom.

Postępowanie w zakresie wiążącego w Polsce prawa to dla wszelkiego bukmachera w necie z licencją główny cel. Dokładają oni wszelakich starań, aby wdrażane poprzez nich zmiany wypełniały warunki ustawy hazardowej, a równocześnie nie zakłócały typerom rozgrywki. Wskazanie progów na grę zajmuje przykładowo na www.fortuna.pl nie więcej niż kilkanaście sekund – opowiada Konrad Komarczuk, naczelny Fortuna Zakłady Wzajemne.

Tryb uściślania limitów u bukmacherów została uwzględniona do procesu rejestracji nowego gracza. Klienci mający już własne konto w portalu dla zawierania zakładów muszą po zalogowaniu zakończyć rejestrację u buka on line, a w następnej kolejności wejść w sekcję „Limity gracza” względnie przejść do zakładki „Limity gracza” w ustawieniach konta użytkownika.

 

Toteż wskazane jest skonfigurować limity na zakładach sportowych już dzisiaj by … nie zostać zlimitowanym w przyszłości 😉

Wykonane we współpracy z Sportplanet.pl

 

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


Najlepszy CASHBACK - Superbetnawet do 500 zł
Najlepszy darmowy zakład - Fortunaza 210 zł
Najlepszy bonus bez depozytu - STSdo 29 zł za rejestrację

Porównaj promocje